Що потрібно переоформити після покупки квартири!

Купівля квартири або приватного будинку – відповідальний етап у житті кожної людини. Неважливо як житло купувалося – за свої заощадження, за допомогою іпотечного кредиту або в розстрочку – в результаті після оформлення власнику доведеться трохи поїздити по різних структурах, щоб переоформити на себе не тільки нерухомість, а й рахунки за комунальні послуги тощо. Реєстрація місця проживання Необхідність реєстрації в придбаній квартирі кожен власник визначає для себе сам. Державні контролюючі органи в наявному правовому полі не в силах змусити покупця зареєструватися в придбаному житлі. Але за бажанням це завжди легко зробити, звернувшись до Центру адміністративних послуг (розташовуються в органах місцевого самоврядування). Ця процедура займає до 7 днів, при цьому потрібно надати стандартний набір документів: 

письмова заява; 
документ, до якого вноситься відмітка про реєстрацію; підтвердження про сплату держмита; 
офіційні папери, що підтверджують право власності на квартиру; 
військовий квиток або посвідчення про приписку (для військовозобов'язаних громадян).
З дозволу власника в квартирі реєструються і інші мешканці. Компанії-постачальники комунальних послуг Щоб підприємство, що обслуговує будинок, дізналося про зміну власника у квартири, необхідно переоформити договір про надання послуг. Тільки після такого обов'язкового заходу зміняться особові рахунки і інформація про абонента, яка закладена в базах даних компаній. Власнику необхідно зробити законними відносини з організаціями: 
постачальники тепла і світла (наприклад, Київенерго); постачальники газу (наприклад, Київгаз); 
постачальники води (Міськводоканал); 
ЖЕК або ОСББ (в останньому випадку буде потрібно тільки раз переукласти угоду).
Дізнайтеся розташування всіх абонентських відділів (про тонкощі процесу додатково проконсультують у відповідній довідковій службі) і зберіть необхідні документи для переоформлення і їх копії в потрібній кількості: 
паспорт власника; 
договір купівлі-продажу; 
технічний паспорт; 
довідка про присвоєння ідентифікаційного номера; 
інші документи на вимогу. 
Терміни переоформлення договору про надання послуг залежать від конкретної організації. У деяких випадках доведеться вистояти довгу чергу, але в підсумку відносини з підприємствами, що надають комунальні послуги, будуть переоформлені. Переоформлення Інтернету Якщо нового власника задовольняють тарифи оператора, що надає інтернет-послуги, за згодою продавця житла договір переоформляється на умовах компанії (буде потрібний договір купівлі-продажу, паспорт і додаткові документи на вимогу). У більшості випадків колишній власник заздалегідь розриває угоду, при цьому мережевий кабель залишається в квартирі. Власнику залишається тільки знайти потрібну організацію з надання відповідних послуг і зробити заявку.
Послуги телефонного зв'язку Зараз з розвитком мобільного зв'язку стаціонарний телефон стає все більшою рідкістю в квартирах. Але якщо ви хочете використовувати наявне підключення в своїх цілях, то доведеться пройти процедуру переоформлення. Це пов'язано з тим, що телефонні номери – власність компанії «Укртелеком», а не власника житла, тому заздалегідь обговоріть і зафіксуйте документально даний момент з продавцем нерухомості. В такому випадку є два шляхи:
 перейменування телефону (новий власник був зареєстрований в квартирі з встановленим телефоном або на нього був оформлений телефон). Буде потрібно отримати довідку з АТС попереднього місця реєстрації і сплатити послуги в залежності від тарифу в телефонному вузлі за новою адресою; 
перейменування по договірному тарифу (якщо власник раніше не мав телефону). Вартість послуги залежить від конкретної АТС. В обох випадках потрібні оригінали (та копії) правовстановлюючих документів на житло, паспорт та ідентифікаційний код.

Джерело: https://dom.ria.com/uk/news/209974.html?utm_source=vk.com&utm_medium=group&utm_campaign=news ©DOM.RIA.com

Фото: