За несплату земельного податку можна позбутися земельної ділянки

Які терміни сплати земельного податку та яка відповідальність передбачена у разі систематичної несплати цього податку?


Фізичні особи - власники і землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою ( п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

 Нарахування фізичним особам податку проводиться співробітниками територіального органу Міндоходів, які вручають платникам до 1 липня п. р. податкове повідомлення - рішення з вказівкою суми земельного податку.

 Якщо громадянин не отримав повідомлення у зв'язку з тим, що не проживає за адресою володіння або користування земельною ділянкою або по якій-небудь іншій причині, йому необхідно самостійно звернутися до Центру обслуговування платників податків.

 Нагадуємо, що останній день для сплати земельного податку фізичними особами-29 серпня.

 У разі систематичної несплати земельного податку, земельна ділянка може бути вилучений без згоди землекористувача (ст. 141 Земельного кодексу України).